niedziela, 21 lipca 2013

♥ Trafny wybór / The Casual Vacancy


Opis z tyłu książki:
Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie? 

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

Sięgnęłam po tę książkę tylko i wyłącznie ze względu na autorkę. Jestem ogromną fanką całej serii Harry’ego Pottera i wracam do wszystkich 7 części każdego lata. Zapisałam się (jako 13!) na listę oczekujących w bibliotece i po niecałych 2 miesiącach na mojego maila dotarło powiadomienie o czekającej na mnie książce. Przeczytałam ją w kilka dni. Z początku (przez dobrych kilka pierwszych rozdziałów) nie potrafiłam się odnaleźć kto jest kim, autorka stworzyła zbyt wiele postaci. Ciągle myliły mi się rodziny Fatsa i Andrew. Przebolałam swoje zagubienie i brnęłam dalej. Fabuła jest wciągająca, szczególnie końcówka mi się podobała. Rowling odbiła się kompletnie od sfery fantazji (chociaż, może trochę przesadziła z ilością tragicznych zdarzeń) i porusza w książce całe mnóstwo niezwykle istotnych i przykrych spraw.
Polecam książkę zarówno dotychczasowym fanom J.K.Rowling, jak i tym, którzy nie mieli wcześniej okazji czytać żadnej z jej pozycji. Powieścią udowadnia, że obdarzona jest prawdziwym talentem. Jestem pewna, że osobiście nigdy nikt nie napisze książki, którą będę w stanie pokochać bardziej, niż pokochałam całą serię o Potterze, więc pewnie jestem trochę nieobiektywna i szorstka w stosunku do Trafnego wyboru. W każdym razie, mnie utwierdziła w przekonaniu, że J.K.Rowling naprawdę wie co robi i co najważniejsze, robi to dobrze. Bardzo dobrze.

1 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

© ♡ l'atelier de beauté ♡, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena