środa, 15 sierpnia 2012

♥ Wichrowe Wzgórza / Wuthering Heights

ENGLISH VERSION

 Wichrowe Wzgórza to opowieść o miłości. O absolutnie nietypowej miłości. Katarzyna i Heathcliff poznają się, kiedy są małymi dziećmi. Ojciec Katarzyny i Hindleya przywozi ze sobą Heathcliffa z podróży służbowej do Liverpoolu. Nie pasuje on do obrazu rodziny Earnshawów w najmniejszym stopniu. Służki nazywają go „cyganem”, bo ma ciemną skórę, włosy oraz oczy.

 Hindley darzy Heathcliffa gorącą nienawiścią, natomiast Katy buduje z nim więź, która z czasem przeradza się w wielką miłość. Rodzina Earnshawów mieszka w Wichrowych Wzgórzach, natomiast nieopodal znajduje się posiadłość zamieszkiwana przez Lintonów, która zwana jest Drozdowym Gniazdem. Wtrącając słowo od siebie – mimo iż nie należę do typowo słodkich dziewczynek, ok, nie jestem w żadnym stopniu słodka, nazwy obu domów absolutnie mnie urzekły. Pewnego dnia Katy i Heathcliff docierają do Drozdowego Gniazda, Katarzyna zostaje przyjęta z wszelkimi honorami, natomiast Heathcliff ze względu na swe pochodzenie nie ma prawa przestąpić ich progu. Katarzyna poważnie choruje i zostaje u Lintonów na kilka tygodni. Wystarczająco, by młody Edgar Linton obdarzył ją gorącym uczuciem, a sama Katarzyna nabrała arystokratycznych przyzwyczajeń. Edgar oświadcza się Katarzynie, która przyjmuje jego oświadczyny, lecz jeszcze tego samego wieczoru wyjawia swojej niani – Nelly, jak bardzo kocha Heathcliffa. Jest to dla mnie absolutnie najpiękniejsze pojęcie miłości, z jakim kiedykolwiek się spotkałam. Heathcliff słyszy wszystko, ale dociera do niego tylko to, że Katy upokorzyłaby się wychodząc za niego. Znika na 3 lata. Kiedy wraca, Katarzyna mieszka w Drozdowym Gnieździe i jest całkiem szczęśliwą żoną Edgara oraz przyjaciółką swojej szwagierki – Izabeli.

 Jeśli chcecie się przekonać, co wydarzyło się po powrocie Heathcliffa do Wichrowych Wzgórz – sięgnijcie po tę właśnie książkę. Jest to jedna z moich ulubionych pozycji. Nie ma w niej ani krzty słodkości i jest nie tylko o miłości. Również o zawiłych związkach rodzinnych, lojalności i krzywdach. Ta książka jest prawdziwa. Tak bardzo prawdziwa, jak tylko może być książka. I jestem pewna, że jeżeli ją przeczytacie, będziecie do niej wracać, bo stanie się częścią Was samych.

8 komentarze:

 1. I've seen a trailer for this book, i wonder if the movie is good :o

  Love * Monstros no Armário

  OdpowiedzUsuń
 2. @Skinny Love: This one with Kaya Scodelario? My friend saw it like... 3 months ago? He said it's pretty bad... But book is absolutely wonderful!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hello I am your new follower, can you follow me back?

  xLOVEx http://veronicadelarge.blogspot.sk/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hi!
  Your blog is so interesting for me, so I'm now your new follower!
  Follow each other?
  X♥X♥
  Lifelike Vision

  http://lifelikevision.blogspot.hu/

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka może być świetna, moja przyjaciółka ją czytała.
  Zapraszam do mnie, nowy post :
  www.czarna-rock.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. I've never read this book but I've heard of it plenty of times before. I'm thinking I should give it a go! :)

  http://adlyvelasco.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. @Adly Velasco: You definitely should! : )

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam ten post przekonana, że mówisz o filmie, a tu się okazuje, że mowa o książce! Mogłaś o tym wspomnieć na początku. I brakuje mi informacji o autorce. Ale nieważne.

  Osobiście wielbię Wichrowe Wzgórza. Uważam, że to jedna z lepszych książek, a jeżeli Ci się spodobała, to polecam też (o ile jeszcze nie czytałaś) Przeminęło z wiatrem :). Pozdrawiam :*.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

© ♡ l'atelier de beauté ♡, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena